Hakkımızda

MekanLab?

MekanLab, 2013 yılından beri TOBB ETÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü bünyesinde proje derslerinin yürütüldüğü bir stüdyodur.


Nihat Eyce

2007 yılında Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 2011 yılında aynı bölümde “Çağdaş Mimarlıkta Mekân, Yer ve Mekânsallık Tartışmaları” başlıklı tezi ile yüksek lisans çalışmasını tamamladı. Halen İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarımda Bilişim Doktora Programında çalışmalarına devam etmektedir.

2007-2012 yılları arasında özel sektörde çeşitli yarışma ve uygulama projelerinde görev aldı. 2012 yılından beri kurucu ortağı olduğu Yapıhane bünyesinde profesyonel mimarlık çalışmalarını sürdürürken TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Bölümünde Mimari Tasarım Stüdyosu yürütücülüğü yapmaktadır.

Aslı Özbek

2008 yılında Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 2012 yılında aynı bölümde “Kentsel Bir Patoloji - Kayıp Mekan” başlıklı tezi ile yüksek lisans çalışmasını tamamladı.

2008-2012 yılları arasında özel sektörde çeşitli yarışma ve uygulama projelerinde görev aldı. 2012 yılından beri kurucu ortağı olduğu Yapıhane bünyesinde profesyonel mimarlık çalışmalarını sürdürürken TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Bölümünde Mimari Tasarım Stüdyosu yürütücülüğü yapmaktadır.


Katkıda Bulunanlar

Erdal Sorgucu

Burçin Yılmaz

Gökhan Aksoy

Aslı Alanlı

Kevser Özkul